خانه » روسیه » مجلس فدراسیون روسیه تمدید قرارداد با ایران در مورد رژیم ویژه تجاری را تصویب کرد
منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و ایران
منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و ایران

مجلس فدراسیون روسیه تمدید قرارداد با ایران در مورد رژیم ویژه تجاری را تصویب کرد

شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه در جلسه امروز جمعه پروتکل توافقنامه موقت در خصوص تشکیل منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و ایران مورخه ۱۷ مه ۲۰۱۸ را تصویب کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در یادداشت توضیحی ضمیمه این پروتکل تصریح شده است که توافقنامه موقت در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ لازم الاجرا شده است. این توافقنامه یک رژیم واردات ترجیحی برای لیست محدودی از کالاها ارائه می کند. این قرارداد در ۲۷ اکتبر سال جاری منقضی می شود، بنابراین برای جلوگیری از خاتمه رژیم تجارت ترجیحی با ایران، ۱۴ مارس ۲۰۲۲، پروتکلی در شهر تهران امضا شد که قرارداد موقت را به مدت سه سال تا زمان اجرای توافقنامه جدید تمدید کرد.

این توافقنامه قواعد اساسی تجارت بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو آن و ایران را که به قوانین سازمان تجارت جهانی نزدیک هستند، تدوین می کند و منظور از جمله اعمال اقدامات حفاظتی و مدیریت گمرکی است.
در یاداشت توضیحی گفته می شود در رابطه با انواع محدود کالاهای مشخص شده در موافقت نامه، تعهداتی مبنی بر کنار گذاشتن استفاده از ممنوعیت ها و محدودیت های کمی برای واردات کالاهای مشمول آزادسازی و مقرراتی که استانداردهای اساسی سازمان تجارت جهانی را از نظر دامپزشکی، بهداشتی و بهداشت گیاهی و تنظیم فنی در رابطه با چنین کالاهایی را تثبیت می کند، قبول می شود.

تحصیل در روسیه

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

ده + هجده =