خانه » بلاروس » عدم وجود ابتلا به کرونا ویروس در برخی از شهرهای بلاروس
وضعیت کرونا در بلاروس جولای 2022
وضعیت کرونا در بلاروس جولای ۲۰۲۲

عدم وجود ابتلا به کرونا ویروس در برخی از شهرهای بلاروس

در برخی مناطق بلاروس یک ماه است که حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است

اکنون یک “آرامش کرونا” واقعی در بلاروس وجود دارد. با این وجود، پزشکان و اپیدمیولوژیست ها آغاز افزایش بروز را در ماه اوت-سپتامبر پیش بینی می کنند و نیاز به واکسیناسیون مجدد را یادآوری می کنند.
مینسک، ۱۰ ژوئیه -سرگئی بیلیه، رئیس بهداشت عمومی منطقه گومل، گفت: در برخی از مناطق بلاروس، که پوشش واکسیناسیون کرونا از ۷۰ درصد فراتر رفته است، حتی یک مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت نشده است.
وی گفت که لایه ایمنی لازم در منطقه گومل – بیش از ۷۰ درصد – تشکیل شده است که به لطف آن امکان کاهش جدی بروز وجود داشت. بنابراین، در برخی از مناطق، موارد جدا شده از بیماری، عمدتا به شکل خفیف و متوسط ​​تشخیص داده می شود. و در برخی مناطق بیش از یک ماه است که اصلاً یک مورد ثبت نشده است.
“اینها نواحی براژینسکی، کورمیانسکی، پتریکوفسکی، چچرسکی هستند. در این مناطق بود که واکسیناسیون بیشتر فعال بود و پوشش واکسیناسیون تقویت کننده در حال حاضر بالاترین سطح را در منطقه دارد. این امر حفظ سطح محافظتی آنتی بادی ها را در بین واکسینه شده تضمین می کند. و آنها را در برابر این بیماری محافظت می کند.


واکسن زدن را فراموش نکنید


رئیس بهداشت منطقه خاطرنشان کرد: ویروس کرونا در حال حاضر عمدتاً در بین افرادی ثبت شده است که هرگز واکسینه نشده اند یا دوره واکسیناسیون مجدد را نگذرانده اند.
لذا یادآور می شود: اکنون در آستانه پایان تعطیلات بهینه ترین زمان برای واکسیناسیون و واکسیناسیون مجدد (برای کسانی که بیش از ۶ ماه پیش واکسینه شده اند) است تا سطح ایمنی لازم در بدن حفظ شود.


چگونه باید واکسینه شوید؟


در پایان خرداد ماه، وزارت بهداشت روش واکسیناسیون را تغییر داد و بهترین روش واکسیناسیون و واکسیناسیون مجدد را به مردم توضیح داد. این سفارش، آماده‌سازی واکسن‌هایی را فهرست می‌کند که برای استفاده در بلاروس در دسترس و تأیید شده‌اند: اینها Sputnik V، Sputnik Light، Sinopharm (Vero Cell) و KoviVac هستند.
برای واکسیناسیون اولیه علیه ویروس کرونا در نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله، توصیه می شود از واکسن چینی علیه کروناویروس سینوفارم (Vero Cell) استفاده شود. برای کسانی که سن بالاتری دارند – می توانید از تمام داروهای فوق استفاده کنید.


وضعیت ویروس کرونا در بلاروس چطور است؟


در اوایل تیرماه، وزارت بهداشت برای اولین بار در تقریبا ۲ ماه گذشته آماری از موارد ابتلا را گزارش کرد. بر اساس اطلاعات رسمی، آمار بلاروس در مورد ویروس کرونا به شرح زیر است:
مجموع بیماران – ۹۹۴۰۳۷ نفر (+۱۱۱۷۲ از ۱۱ مه)
بهبودی – ۹۸۵۵۹۲ نفر (+۱۰۱۴۷ از ۱۱ مه)
درگذشت – ۷۱۱۸ نفر (+۱۴۰ از ۱۱ مه)
این وزارتخانه یادآور شد که در اوایل ماه می، وضعیت ویروس کرونا به حدی تثبیت شده بود که دیگر نیازی به گزارش روزانه نیست. به گفته متخصصان بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست ها، این امر با واکسیناسیون فعال و واکسیناسیون مجدد تسهیل شد. داده های ویروس کرونا هر ماه یک بار به روز می شود.
وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که عفونت کرونا ویروس در قلمرو بلاروس فصلی می شود – مانند سارس یا آنفولانزا، در پاییز و زمستان.
متخصصان بیماری های عفونی بلاروس قبلا گزارش داده بودند که افزایش جدیدی در بروز موارد کرونا ویروس در این کشور در ماه های آگوست تا سپتامبر پیش بینی می شود. اکنون پزشکان وضعیت کرونا را در بلاروس مساعد می‌دانند، هرچند حضور بیماران جدی را انکار نمی‌کنند.


تحصیل در بلاروس

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

6 + دوازده =