خانه » دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

دانشگاه دولتی پزشکی مینسک

دانشگاه دولتی پزشکی مینسک

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس Belarusian State Medical University یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های پزشکی بلاروس محسوب می شود که به ارائه آموزش عالی در رشته پزشکی در بلاروس می پردازد.

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس از اعتبار بین المللی بسیار خوبی برخوردار است و رشته های مختلف پزشکی را به طور گسترده پوشش می دهد. دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس در سال ۱۹۳۰ در شهر مینسک بلاروس با عنوان انستیتوی دولتی پزشکی مینسک Minsk State Medical Institute افتتاح گردید. در این دانشگاه ۶۴۰۰ دانشجو به طور تمام وقت در رشته های مختلف پزشکی و تخصص های پزشکی و به صورت رزیدنت در کلینیک مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس به شش دانشکده تقسیم می شود.

  1. دانشکده پزشکی عمومی
  2. دانشکده طب پیشگیری
  3. دانشکده کودکان
  4. دانشکده دندانپزشکی
  5. دانشکده پزشکی برای دانشجویان بین المللی
  6. دانشکده پزشکی نظامی

وزارت بهداشت و سلامت ملی بلاروس  به طور منظم و دقیق در امر خدمات آموزش پزشکی و اساتید نظارت دقیق دارد و اساتید و کارمندان آموزش به طور مرتب در کنفرانس ها و سیپوزیوم های بین المللی شرکت می کنند. دوره های عملی آموزش پزشکی بلاروس در بهترین بیمارستان ها و کلینیک های شهر مینسک پایتخت بلاروس برگذار می شود که این امر موجب دسترسی به پیشرفته ترین امکانات آموزشی رشته پزشکی را برای دانشجویان فراهم می کند. دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس  دائمأ در حال توسعه دانشکده ها و مراکز آموزش عالی در جمهوری بلاروس است. امروز این دانشگاه شامل ۱۸ آزمایشگاه تحقیقاتی علمی با ۶۱ کرسی است و حدود ۶۴۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. آموزش و پژوهش  توسط بیش از ۷۰۰ استاد و استادیار صورت می پذیرد و ۱۰۱ محقق و پژوهشگر مشغول به پژوهش می باشند. همچنین برنامه های متنوع علمی آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه تشکیل می شود و امکانات برای مطالعات و کار علمی پربار در حال پیشرفت است. مطالعات عملی در بهترین بیمارستان انجام می گیرد که فرصتی است برای روش های تدریس پیشرفته . پزشکی عمومی، اطفال، دندانپزشکی، طب پیشگیری، پزشکی نظامی، دانشکده برای دانشجویان خارجی با بخش مقدماتی و دانشکده تحصیلات تکمیلی: دانشجویان در مجموع در ۷ دانشکده تربیت می شوند.

دانشکده دانشجویان خارجی :

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس  بیش از ۲۵ سال است که مشغول آموزش دانشجویان خارجی در رشته ها و مقطع های مختلف پزشکی است و به دو زبان انگلیسی و روسی صورت می پذیرد.

مطالب پر بازدید:

تحصیل در بلاروس ، تحصیل پزشکی در بلاروس ،  تحصیل در بلاروس دندانپزشکی ،دانشگاه های پزشکی بلاروس ،  ویزای بلاروس ، تور بلاروس

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

پنج × یک =