خانه » تحصیل پزشکی در بلاروس
تحصیل پزشکی در بلاروس
تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در بلاروس برای علاقه مندان به رشته پزشکی در بلاروس مزایای بسیاری را در بر دارد و یکی از بهترین و ارزانترین گزینه های دانشجویان رشته پزشکی تحصیل در بلاروس تلقی می شود. برای آگاهی از هزینه های تحصیل پزشکی در بلاروس و شرایط تحصیل در رشته پزشکی در بلاروس کافی است فقط با ما تماس حاصل فرمائید تا بلافاصله مشاوران ما خدمات مشاوره به شما را آغاز کنند.

تحصیل پزشکی بلاروس

تحصیل پزشکی بلاروس

اولین متخصصان پزشکی از شهروندان کشورهای خارجی در سال ۱۹۶۹ از دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

مدت زمان آموزش:

پزشکی – ۶ سال

دندانپزشکی – ۵ سال

داروسازی – ۵ سال

طب پیشگیری – ۶ سال.

دانشکده پزشکی عمومی بلاروس، قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس (BSMU)[1] است. از آنجا که در ۱۹۲۱ اولین دانشجویان وارد دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه دولتی بلاروس شدند. در سال ۱۹۳۰ دانشکده پزشکی عمومی، تاریخچه‌ی موسسه پزشکی دولتی مینسک آغاز شد که در سال ۲۰۰۱ به دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس تغییر نام داد. سال‌های بسیاری دانشکده پزشکی عمومی بلاروس تنها دانشکده‌ی دانشگاه ما بود و پزشکان عملا در همه زمینه‌های پزشکی آموزش داده شده می‌شدند. پس از تأسیس دیگر دانشکده‌ها، دانشکده پزشکی عمومی، متخصصانی مسئول برای مراقبت‌های سلامت و ارتقاء آن، تشخیص، درمان، پیگیری و پیشگیری از بیماریهای جمعیت بزرگسال آموزش می‌دهد.

در سال ۲۰۱۱ BSMU  سالگرد ۹۰ سالگی خود را جشن گرفتد. در طول این سال‌ها هیأت تدریس دانشگاه تجربه‌ سبکی، بالینی و علمی قابل‌توجهی کسب کرده‌اند که به نسل جوان کشور اجازه‌ی تحصیل عالی‌تر با بالاترین استانداردهای مدرن را می‌دهد. در حال حاضر بیش از ۲۶۰۰ دانشجو در اینجا در حال تحصیل هستند. هم اکنون، در مقایسه با ۲۱ پزشکی که اولین دیپلم را از این دانشگاه دریافت کردند، هر ساله بیش از ۴۰۰ متخصص از این دانشکده فارغ‌التحصیل می‌شوند.

این دانشکده در طی حضور خود بیش از ۲۸ هزار پزشک، بسیاری از دانشمندان مورد تأیید، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های سلامت، جراحان برجسته، طبیبان و پزشکان سایر تخصص‌ها را تحت آموزش داشته است. این دانشکده شامل ۲۰ گروه دانشگاهی است. در حال حاضر ۲۵۸ عضو آموزشی در دانشکده مشغول به کار هستند. از بین این تعداد کل، ۱۷۱ نفر دارای درجه علمی (۷۴٪)، شامل ۳۲ دکترای علوم هستند. ۲۸ عضو دارای عنوان آکادمیک استاد پزشکی، شامل ۸۴ دکترای تخصصی در پزشکی هستند.

شما تحت آموزش دانشمندان، مدرسین و اساتید معروف خواهید بود که در رأس گروه‌های دانشکده هستند:

  1. G. Kondratenko
  2. E. Makarevich
  3. P. Mitkovskaya
  4. F. Soroka
  5. V. Strotsky
  6. I. Tretiak
دانشگاه پزشکی بلاروس

دانشگاه پزشکی بلاروس

در واقع افتخار در این است که بسیاری از مدرسین دانشگاه ما از دانشکده پزشکی بلاروس در همین دانشگاه در سال‌های مختلف فارغ التحصیل شدند. این فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی بلاروس هستند که در حال حاضر در سطح مراقبت‌های پزشکی و پیشگیرانه برای ارائه علم پزشکی به مردم و دولت در جمهوری بلاروس تعیین شده‌اند.

پس از ورود به دانشگاه، باید راهی طولانی در میدان وسیعی از دانش را به انجام برسانید تا زمینه‌های متعددی را مطالعه کرده و آزمون‌ها و امتحانات اعتباری بسیاری را پشت سر بگذارید. در حال حاضر برنامه درسی شامل بیش از ۷۰ موضوع، از جمله دوره‌های آموزشی اختیاری اضافی که توسط ۵۴ گروه از دانشگاه آموزش داده می‌شود. دوره آموزش در دانشکده ۶ سال به طول می‌انجامد. شما در تخصصی به نام “پزشکی عمومی” آموزش داده خواهید شد.

در طول دو سال اول مطالعه، دانشجویان بر موضوعات علوم پزشکی-زیستی، اصول انسانی و دروس اجتماعی تسلط می‌یابند. موضوعات اصلی برای دانشجویان دانشکده شامل آناتومی و بافت‌شناسی نرمال، سلول‌شناسی و جنین شناسی است. سال سوم جهت تسلط بر دروس تخصصی عمومی هدف‌گذاری شده است.

دو سال اول مطالعه، اساس دانش تئوری در تخصص و دانش مورد استفاده در زیست شناسی و پزشکی را توسعه می‌دهد. در سال چهارم، پنجم و ششم به کسب اساس دانش نظری و مهارت‌های عملی در زمینه پزشکی انتخابی اختصاص داده شده است. دانشجویان در پایگاه‌های بالینی دانشگاه از جمله ۲۱ مؤسسه آموزش داده می‌شوند: بهترین بیمارستان‌های چند تخصصی شهر و پلی‌کلینیک‌ها، مراکز درمانی-تشخیصی تخصصی، داروخانه‌ها، مراکز زنان و زایمان و دیگر مؤسسات بهداشتی. آنها به سخنرانی‌های متخصصان پیشرو گوش فرا می‌دهند. دانشجویان تحت هدایت اساتید با تجربه، بیماری‌های داخلی و جراحی، زنان و زایمان[۲]، بیماری‌های عفونی، پوست ومو، اونکولوژی، مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، تروماتولوژی و ارتوپدی و بسیاری از رشته‌های دیگر را مطالعه می‌کنند. در این روند آموزشی، کار مستقل دانشجویان بر بیماران، کسب مهارت‌های معاینه بالینی، تفسیر داده‌های آزمایشگاهی و روش‌های بررسی تخصصی از اولویت‌های اصلی است.

با شروع سال سوم، دانشجویان دانشکده پزشکی بلاروس، هنگام تابستان کار خود را بصورت بالینی آغاز می‌کنند. این فرصتی است که پزشکان آینده دانش کسب کرده خود را در درمانگاه بکار برند. با اتمام سال سوم دانشجویان دانشکده تا اتمام سال چهارم تمرین پرستاری می‌کنند که ۴ سال طول می‌کشد و آموزش بالینی بیماران سرپایی را می‌گذرانند و پس از سال پنجم وارد عملکرد پزشکی درمانی می‌شوند. دانشجویان این فرصت را دارند که در فرآیندهای پزشکی و تشخیصی حضور فعال داشته و از اساتید خود کسب تجربه نمایند.

دانشجویان علاقمند به پژوهش، فرصت‌های امیدوار کننده ای دارند. دانشجویان در طول دوره تحصیل در بلاروس و از همان سال اول، فرصت پیوستن به جامعه علمی دانشجویان در هر دو بخش نظری و بالینی داشته و می‌توانند با ارائه گزارش در جلسات صحبت کنند. دانشجویان ویژه و سخت کوش که سمینارهای علمی طولانی آماده کرده اند، در کنفرانس های علمی دانشجویی سالانه BSMU، حضور دارند. پس از فارغ التحصیلی، به دانشجویانی که پیشرفت بسیار عالی در مطالعه و کار علمی داشته‌اند، پیشنهاد امکان ادامه تحقیقات علمی در BSMU و دیگر مراکز علمی پیشرو در جمهوری بلاروس، ارائه می‌شود. رهبران کشور توجه خاصی به حمایت و کمک به جوانان با استعداد که در حال توسعه توانایی های بالقوه خود و کمک به حرفه آینده خود می‌باشند، دارند. دانشجویانی که نتایج قابل توجهی در مطالعه، کار تحقیقاتی و فعالیت مفید اجتماعی کسب کرده اند در بانک اطلاعات جوانان با استعداد وارد می‌شوند که به افراد فارغ التحصیل اجازه می دهد تا نه تنها مورد تایید مراکز کاری معتبر واقع شوند، بلکه حمایت های مالی اضافی از دولت کسب می‌کنند.

با وجود سختی مطالعه، سال‌های تحصیل در دانشگاه، دوره ای بخصوص در زندگی جوانان است. هر دانشجو می تواند ورزش کند، نمایش های آماتور اجرا کند و تبدیل به نویسنده و خبرنگار روزنامه دانشگاه شود. گروه آماتور ملی “Panatseya”، بیش از سه دهه است که در دانشکده کار می‌کند. باشگاه دانشجویان دانشگاه پذیرای تمام دانش آموزان با استعداد می‌باشد.

تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در بلاروس

 خوابگاه شبانه روزی راحت به دانشجویان غیر بومی، از جمله زوج های جوان ارائه می‌شود.

مسئولین دانشگاه و دفتر ریاست، توجه زیادی به زندگی دانشجویان دارند. در سال ۲۰۱۱، ساختمان مدرن خوابگاه شماره ۱۰ به دانشجویان دانشکده پزشکی بلاروس واگذار شد.

دانشجویان سال ششم دوره پیش انترنی[۳] را به پایان می‌رسانند، این دوره عجیب شامل آموزش بالینی در ۴ شاخه اصلی تخصصی «پزشکی عمومی»: درمان[۴]، جراحی، زنان و زایمان، بیهوشی و مراقبتهای ویژه می‌باشد.

روند آموزشی با امتحانات دولتی درمورد درمان، جراحی، زنان و بهداشت عمومی به اتمام می‌رسد. پس از گذشت امتحانات نهایی، فارغ‌التحصیل دیپلم و مدرک تحصیلی یک پزشک عمومی کسب می‌کند. اعطای دیپلم افتخاری هر ساله در جشنی در سالن اجتماعات دانشگاه صورت می‌گیرد.

فعالیت اصلی دکتری که از دانشکده پزشکی عمومی بلاروس فارغ التحصیل شده است، ارائه مراقبت‌های پزشکی به جمعیت بزرگسال جمهوری بلاروس است. پس از یک سال کارآموزی، فارغ‌التحصیل گواهی صلاحیت و درجه دکترای پزشکی[۵] دریافت می‌کند که به او حق اشتغال در حرفه عملی یک پزشک را می‌دهد. در آینده او فرصتی برای تکمیل دوره‌های اضافی آموزش مجدد را دارد و تخصص جزئی‌تری دریافت می‌کند: متخصص گوارش، قلب و عروق، ریه، انکولوژیست، متخصص غدد، اولتراسونوگرافر، و غیره.

بلاروس پزشکی

بلاروس پزشکی

[۱] Belarusian State Medical University

[۲] obstetrics and gynecology

[۳] subinternship

[۴] therapy

[۵] MD or DM: Doctor of Medicine

۶ comments

  1. راهنمایی شما نیازمندم

  2. سلام شماره تماس ندادید؟

  3. salam mn dar hal tahsil dar reshtey darosazi dar keshvare hend hastam mikhastam baray pezeshki ba zaban e englisi eqdam konam , moadel diplom tajrobi 13 , va 21 salame , aya emkansh hast? va chetor bayad eqdam konam?

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

هشت + هفت =