خانه » تحصیل در بلاروس
Study in Belarus
Study in Belarus

تحصیل در بلاروس

 

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس و آنچه که باید درباره دانشگاه ها و شرایط تحصیل در بلاروس بدانید

تحصیل در بلاروس دانشجویان علاقه مند به تحصیل در بلاروس قبل از هر چیز ما به شما توصیه میکنیم که ابتدا بخش های درباره بلاروس و چرا تحصیل در بلاروس را جهت کسب اطلاعات بیشتر از بلاروس و تحصیل در کشور بلاروس مطالعه فرمائید. ما در این بخش سعی میکنیم تمام اطلاعاتی را که شما جهت تصمیم گیری درباره تحصیل در بلاروس نیاز دارید را صادقانه ، دقیق در اختیارتان قرار دهیم.

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس و نظام آموزش عالی بلاروس

تحصیل در بلاروس و زیر ساخت های نظام آموزش عالی بلاروس در نیمه دوم قرن بیستم و در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق CCCR تشکیل شد.دوره های متنوع آموزش عالی و تحصیلات عالیه به صورت روزانه، شبانه ویا غیر حضوری (آموزش از راه دور) در انستیتوها ، آکادمی ها ، دانشگاه ها و دانشکده های تخصصی دولتی وابسته به وزارت علوم بلاروس یا سایر وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و موسسات آموزش عالی خصوصی تشکیل می گردد. بر اساس قوانین دولت این کشور موظف است بیش از نیمی از هزینه های دانشگاه های دولتی بلاروس را تامین کند.

شهریه دانشگاه ها در مقاطع مختلف متغییر میباشد و تحصیل در بلاروس برای دانشجویان بلاروسی با رتبه های بالا رایگان است. دانشگاه دولتی بلاروس بنام “Белорусский государственный университет” تلفظ انگلیسی”Beloruskie Gasudarstvenie Yniversitiet” و دانشگاه ملی فنی بلاروس بنام “Белорусский национальный технический университет” تلفظ انگلیسی  “Beloruskie Natsionalnie Texnichiskie Yniversitiet” ازجمله دانشگاه های پیشگام در عرصه تولید علم و فناوری در بلاروس می باشند. همچنین وزارت علوم بلاروس تمامی قوانین تحصیل در بلاروس را در سال ۲۰۰۷ مورد بررسی و بازبینی قرار داد. بلاروس با داشتن دانشگاه های معتبرخود که مورد تایید وزارت علوم  ایران نیز میباشند توانسته است توجه بخشی قابل توجهی از جامعه دانشجویان ایرانی عازم تحصیل به خارج از کشور را به خود جلب کند. در ادامه فهرست دانشگاه های بلاروس مورد تائید وزارت علوم ایران را قرار می دهیم.

دانشگاه های بلاروس مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران

 

Belarusian National Technical University

Belarusian National Technical University

Belarusian State University

Belarusian State University

 

 

 

 

 

 

 

 

صرفاً برای رشته‌های ‌مرتبط با زبان و مترجمی زبان های روسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی

صرفاً برای مقطع دکتری

 مطالب پربازدید: تحصیل در روسیه

پادفک یا دوره پیش دانشگاهی روسی تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس پادفک دوره مقدماتی یا پیش دانشگاهی دانشگاه های بلاروس ، روسیه و اکراین و سایر کشورهای روسی زبان می باشد که با نام پادفک نیز مشهور است دوره ای است که دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در بلاروس را برای وارد شدن به دانشگاه های روسی زبان آماده میکند. کلمه پادفک مخفف شده کلمه دانشکده مقدماتی “подготовительные факультеты” تلفظ انگلیسی “Podgotovitelnie Fakultite”  است. طول دوره مقدماتی یک سال تحصیلی برابر ۹ ماه است و دوره های آموزشی از اول ماه سپتامبر برگزار می گردد، همچنین برخی از دانشگاه ها دوره های کوتاه مدت آموزش زبان روسی را در تابستان ارائه میدهند.

کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند ملزم به گذراندن دوره مقدماتی هستند در این دوره علاوه بر آموزش زبان روسی بر حسب رشته های تحصیلی پزشکی ، دندان پزشکی ، دارو سازی و فنی و مهندسی دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و دیگر دروس مرتبط با رشته تحصیلی شما نیز تدریس میشود.تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در بلاروس نیازمند یادگیری زبان روسی میباشند بدین جهت که بلاروس کشوری است روسی زبان که شما برای رفع نیازهای روزمره خود حتی خرید یک بسته نان باید به زبان روسی صحبت کنید پس فراگیری زبان روسی یک امر بسیار مهم و ضروری محسوب می شود ما به دانشجویان توصیه میکنیم از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان روسی در ایران بهره برده  تا در بدو ورود به بلاروس بتوانند به راحتی نیازهای روزمره خود را بر طرف نمایند.

تحصیل در بلاروس و ورود به دانشگاه های بلاروس

تحصیل در دوره های کارشناسی:

پس از اتمام دوره مقدماتی و قبولی در آزمون های این دوره دانشجویان خارجی مجاز به ورود به دوره های اصلی دانشگاهی مد نظر خود خواهند شد طول دورهای کارشناسی دانشگاه های بلاروس باتوجه به رشته تحصیلی دانشجویان از ۴ تا ۶ سال خواهد بود و شروع دوره ها تحصیلی هرساله از ابتدای ماه اکتبر تا پایان ماه ژوئن می باشد.برنامه های درسی دوره کارشناسی شامل دروس نظری و کاربردی دوره های آموزش عملی و برنامه های مطالعاتی مستقل است.

تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های بلاروس

طول دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های بلاروس برای دانشجویان خارجی فارغ التحصیل از این کشور یک سال است (برای دانشجویان خارجی ای که طول دوره پنج ساله تحصیل خود را طی کرده اند) برای سایر دانشجویان خارجی دو سال خواهد بود با ارائه مدرک کارشناسی و با گذراندن حداقل چهار سال تحصیلی همچنین از داوطلبان آزمون زبان روسی هم به عمل خواهد آمد.

تحصیل در مقطع دکتری در بلاروس

تحصیل در مقطع دکتری در بلاروس سه سال و به صورت تمام وقت چهار ساله به صورت مکاتبه ای می باشد.داوطلبان این دوره میبایست دارای مدارک اتمام دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد باشند.

هزینه تحصیل در بلاروس

هزینه تحصیل در بلاروس و شهریه دانشگاه های بلاروس در دوره های مختلف اعم از دوره مقدماتی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری PhD و رشته های پزشکی و دندانپزشکی  در دانشگاه های مختلف متفاوت است لذا جهت اطلاع دقیق از آخرین نرخ تغییرات شهریه ها لطفا با ما تماس حاصل فرمائید.

هزینه تحصیل در بلاروس

هزینه تحصیل در بلاروس

 تحصیل در بلاروس و شرایط عمومی پذیرش از دانشگاه های بلاروس

تحصیل در بلاروس و روند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بلاروس و دریافت ویزای تحصیلی از سفارت بلاروس خوشبختانه تابع شرایط پیچیده و خاصی مثل سایر کشور های اروپای غربی نیست. اولین گام به سمت دریافت پذیرش از دانشگاه های بلاروس تهیه مدارک ذیل می باشد.

شرایط تحصیل در بلاروس 

 • پاسپورت معتبر با حداقل یک سال اعتبار
 • شناسنامه ترجمه شده به زبان روسی
 • دیپلم و ریز نمرات ترجمه شده به زبان روسی
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات ترجمه شده به زبان روسی
 • گواهی سلامت جسمانی مورد تائید وزارت بهداشت
 • انجام آزمایشات HIV و هپاتیت B
 • ۱۰ قطعه عکس ۴*۶ (پاسپورتی)

۷۷ comments

 1. تحصیل در بلاروس دندانپزشکى به صورت رایگان براى دانشجویان ممتاز امکان پذیره؟

 2. ﺳﻼﻡ.ﻣﻦ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺮاﻳﻄ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ اﺯ ﻛﺸﻮﺭ ﺭا ﺩاﺭﻡ.اﺯ ﻟﺤﺎﻅ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ و ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻧﻴﺰ ﻫﻴﭻ ﻣﺤﺪﻭﺩﻳﺘﻲ ﻧﺪاﺭﻡ.ﻓﻘﻄ ﺳﻮاﻝ ﻣﻦ اﻳﻨﺎ ﻫﺴﺘﺶ. ۱) ﺁﻳﺎ ﺑﺮاﻱ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺎ ﺳﻦ ۳۰ ﺳﺎﻝ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ?ﺁﺧﺮﻳﻦ ﻣﺪﺭﻛﻢ ﭘﻴﺸﺪاﻧﺸﮕﺎﻫﻲ ﺗﺠﺮﺑﻲ اﺳﺖ.ﺑﺮاﻱ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﻲ ﻣﻨﻆﻮﺭﻡ ﻫﺴﺖ ﭼﻮﻥ ﺑﺎ اﻳﻨﻜﻪ ب ﺯﺑﺎﻥ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩﻱ ﻣﺴﻠﻂﻢ اﻣﺎ ﺗﻤﺎﻳﻞ ب ﺗﺤﺼﻴﻞ ب ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﻲ ﺩاﺭﻡ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ. ۲)ﺩاﻧﺸﻛﺪﻩ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎﻱ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ Minsk state Linguistic university ﺩﻭﺭﻩ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻳﻜﺴﺎﻟﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﻲ ﺭﻭ ﺩاﺭﺩ? ﻛﻼ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻳﺎ ﻛﺎﻟﺞ ﺑﺮاﻱ ﺻﺮﻓﺎ ﻳﺎﺩﮔﻴﺮﻱ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﻲ ﻛﺠﺎﺳﺖ? ﺳﻮاﻻﺕ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ اﺯ اﻳﻦ ﺟﻬﺖ ک ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﻦ اﻳﻨﻪ ک ﻭاﺳﻪ ﺳﭙﺘﺎﻣﺒﺮ ۲۰۱۵ ﻛﺎﻟﺞ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﻲ ﺭﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﻛﻨﻢ و ﺗﺎ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺻﺮﻓﺎ اﻳﻦ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﺨﻮاﻥ و ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ ﺳﭙﺘﺎﻣﺒﺮ ۲۰۱۶ ﺑﺎ ﺁﻣﺎﺩﮔﻲ ﻛﺎﻣﻞ ﻭاﺭﺩ ﺩﻭﺭﻩ ﭘﺎﺩﻓﻚ ﭘﺰﺷﻜﻲ ب ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﻲ ﺑﺸﻢ. ﺁﻳﺎ اﻳﻨﺎ اﻣﻜﺎﻥ ﭘﺬﻳﺮ ﻫﺴﺘﻨﺪ? ﻟﻂﻔﺎ ﻣﻨﻮ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﭼﻮﻧﻜﻪ ﻣﻦ ﻗﺼﺪ ﺻﺪ ﺩﺭ ﺻﺪ ﺩاﺭﻡ ﻭاﺳﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ.ﻣﺮﺳﻲ ی ﺩﻧﻴﺎ ﻣﻤﻨﻮﻥ.

 3. سلام من میخوام تو بلاروس تحصیل کنم ازمون شیمی و زیستی که برای ورود‌ به دانشگاه میگیرن قبولی تو اون سخته؟؟؟یا حالت فرمالیته داره

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام ،
   ضمن تشکر از درج نظر و سوالات شما. اگر شما دوره پیش دانشگاهی خود را در بلاروس بگذرانید قبول شدن در آزمون ها برایتان مشکل نخواهد بود، در غیر اینصورت باتوجه به اینکه با سیلابس ها و سرفصل های دروس در آزمون ها آشنایی ندارید سخت تر خواهد بود.

 4. پزشک عمومی هستم و۴۴ سال دارم.مایل هستم در کشور بلا روس تخصص ادامه بدم .لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

 5. سلام من ۲۰ سالمه و میخواهم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به خارج از کشور برم . میخواستم بدونم برای تحصیل هند بهتره یا بلاروس؟ و اینکه دانشگاه بلاروس رتیه جهانی چندم را دارد؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   در خصوص اینکه چه کشوری برای تحصیل رشته دندانپزشکی برای شما مناسب تر است شما خود با در نظر گرفتن شرایط میتوانید تصمیم بگیرید، ما فقط به این نکته میتوانیم اشاره کنیم که دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس که رشته دندانپزشکی نیز دارد مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار دارد، در هر دو دانشگاه بلاروس و هند تحصیل به زبان انگلیسی میسر هست، فقط تفاوت در آسیایی و اروپایی بودن موقعیت کشور ها و دانشگاه هاست. در خصوص رتبه دانشگاه های بلاروس میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.
   رتبه دانشگاه های بلاروس

  • سلام منم ۲۰سالمه و میخوام واسه تحصیل برم دانشگاه داروسازی بلاروس
   ولی هنوز مطمءن نیستم که هند بهتره یا بلاروس لطفا اگه اطلاعاتی کسب کردید به منم بگید
   مرسی

   • تحصیل در بلاروس

    با سلام،
    جهت انتخاب دانشگاه محل تحصیل و تحصیل در خارج از کشور، فاکتورهای مذکور از اهمیت بالایی برخوردار هستند:
    ۱-مورد تائید بودن دانشگاه محل تحصیل از نظر وزارت بهداشت
    ۲-وضعیت و کیفیت دانشگاه و آموزش عالی نسب به استانداردهای بین المللی
    ۳-میزان شهریه دانشگاه
    ۴-هزینه زندگی
    ۵-وضعیت فرهنگی کشور مقصد
    ۶-وضعیت آب و هوایی
    با درنظر گرفتن این فاکتورها و شرایط خود، میتوانید مناسب ترین محل را برای تحصیل خود انتخاب کنید.

 6. با سلام
  می توانید لطفا لفرمایید که طول دوره تخصص و فوق تخصص در بلاروس چند سال است. لطفا دقیقا بفرمایید که حد اقل زمان برای تخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق چند سال است. لطفا از طریق ایمیل به بنده اطلاع دهید

 7. با سلام
  دندانپزشک ٣٢ ساله هستم. که قصد ادامه تحصیل در مقطع تخصص در کشور بلاروس یا روسیه را دارم البته به زبان انگلیسی و دارای مدرک ایتلس نیر هستم ..با توجه به اینکه در بخشنامه وزارت متبوع این دو کشور بصورت مشروط قابل تأیید هستند و من مشکلی از نظر نیازبه تأیید مدرک عمومی ندارم ..در خصوص ورود به تخصص راهنمایی میخواستم ..جدیداً شنیده ام مدرک تخصص بلاروس معتبر نیست اما به شخصه چیزی در آئیین نامه مشاهده نکرده ام …منتظر پاسخ از طریق ایمیل هستم ..دکتر والی

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   فقط مقطع تخصص های پزشکی و دندانپزشکی، امسال از لیست دانشگاه های معتبر وزارت بهداشت خارج گردید.

 8. با سلام و خسته نباشید من ٢٧ سالم هست و میخوام در رشته دندانپزشکی در دانشگاه بلاروس درس بخوانم. فقط چندتا سوال داشتم که اگه راهنمایی کنید من رو ممنون میشم: ١) کل هزینه تحصیل و زندگی در این کشور چقدر است؟ ٢) آیا میشود همزمان با تحصیل در این کشور کار هم کرد؟ ٣) بعد از اتمام دوره تحصیل در صورت بازگشت به ایران آیا مدرک اخذ شده مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران هست یا مثل بعضی کشورها باید در آزمونی یا چیزهای دیگر شرکت کرد؟ ۴) با توجه به اینکه من دختر هستم از لحاظ امنیت و حجاب و … کشور مورد تأییدی هست؟ ۵) من کامل به زبان انگلیسی مسلط نیستم آیا باید حتماً زبان روسی را یاد بگیرم یا همین انگلیسی را تقویت کنم؟۶) در صورتی که بخواهیم ثبت نام کنیم چه زمانی باید اقدام کنیم برای ورود به دانشگاه؟ ٧) از بین کشورها کدام کشور با هزینه کمتر و مدرک مورد تایید وزارت بهداشت ایران و از نظر امنیت بهتر با فرهنگ بالاتر را شما پیشنهاد میکنید؟ واقعاً ممنون میشم اگر اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار من بگذارید.

  • تحصیل در بلاروس

   با عرض سلام،
   ۱)هزینه زندگی ماهیانه ۴۰۰ – ۵۰۰ دلار هزینه تحصیل در بلاروس بسته به رشته و زبان تحصیل و دانشگاه متغییر است. دندانپزشکی از ۴۸۰۰ دلار در سال.
   ۲)دانشجو مجاز به کارکردن نیست.
   ۳)پذیرش و تائید مدارک تمامی رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور بلاروس مشروط است یعنی پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به ایران باید در آزمون ها شرکت کنید.و تمامی مراحل را با موفقیت طی کنید.
   ۴)بله.
   ۵)شما میتوانید به زبان انگلیسی در بلاروس تحصیل کنید.
   ۶)از اوایل خرداد ماه برای ترم پاییزه.
   ۷)شما نمیتوانید تمامی ایده آل هایتان را در یک کشور جستجو و پیدا کنید.

 9. با عرض سلام مجدد چندتا سوال دیگه داشتم: ١) برای ورود به این دانشگاه و تحصیل در رشته دندانپزشکی آیا باید در آزمون شرکت کنیم؟ چون من در یکی از نظرات خوندم که آزمون شیمی و زیست میگیرن؟درسته؟من معدل دیپلم و امتحانات نهایی ام بالای ١٨ هست و معدل پیش دانشگاهیم بالای ١۶ آیا باید در این آزمون ورودی شرکت کنم؟ ٢) اینکه شما فرمودید قبولی ما در ایران پس از فارغ التحصیلی مشروط میباشد یعنی چه؟آیا وقتی که ما ۵ سال دندانپزشکی را خواندیم و حالا میخواهیم به ایران برگردیم و مشغول به کار شویم دقیقاً باید در چه آزمونهایی شرکت کنیم؟ و اینکه آیا بعد از ۵ سال دوباره باید در ایران درس بخوانیم یا به اصطلاح دوره تکمیلی را بگذرانیم؟ این دوره چند سال است؟ ٣) مدرک این دانشگاه فقط برای ایران مشروط است یا برای همه کشورها؟ ممنون میشم اگه مانند سوال قبلی توضیح بفرمایید.

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   ۱) پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی (پادفک) در بلاروس شما میبایست در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید، آزمون فقط برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی بلاروس برگذار می شود.
   ۲)در این خصوص از کارشناسان وزارت بهداشت سوال بفرمائید.
   ۳)مدرک دانشگاه های بلاروس در این کشور و تمامی کشورهای روسی زبان معتبر می باشد، فلهذا اگر کشور خاصی مدنظرتان می باشد، میبایست از وزارتخانه مطبوع کشور مقصد و یا سفارتخانه ها کسب اطلاع بفرمائید.

 10. سلام بنده دارای مدرک لیسانس داروسازی از اارمنستان هستم در سال ۹۰،مدرکم را در دانشگاه فردوسی مشهد ارزشیابی کردم الان مشغول به کار هستم میخواستم بپرسم ایا میتونم برای تحصیل در مقطع دکتری به بلاروس بیام ؟؟در ضمن مسلط به زبان روسی میباشم

 11. ببخشین چجوری میتونم برای مشاوره تماس بگیرم ؟

 12. ببخشین چجوری میتونم برای مشاوره تماس بگیرم ایا شما مشاوره تلفنی انجام میدین؟

 13. با سلام و ممنون از وقتی که برای مراجعه کنندگان می گذارید
  من دانشجوی ارشد مدیریت از دانشگاه آزاد هستم
  سوال:
  آیا امکان تغییر رشته از ارشد بازرگانی به رشته های دیگر در بلاروس هست؟
  آیا می توانم با لیسانسم برای ارشد یکی از رشته هی پزشکی یا پیرا پزشکی پذیرش بشم؟
  ممنون و سپاس

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام و عرض تشکر ،
   ۱- بله بطور کلی امکانپذیر است، اما بستگی به شرایط و وضعیت تحصیلی از قبیل معدل و نمرات … نیز می باشد.
   ۲-باید درخواست خود را ارسال کنید تا توسط دانشگاه مورد بررسی قرار بگیرد قانونأ منعی وجود ندارد.

 14. سلام وقتتون بخیر
  من چندین سایت رو به خاطر آزمون ورودى پزشکى زیرو رو کردم
  ولى چیز زیادى دستگیرم نشد
  منابع آزمون ورودى چیه ؟
  اگر در دوره پادفک شرکت کنم آیا باز هم آزمون ورودى میگیرند ؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   منابع آزمون ورودی دانشگاه های بلاروس بسته به رشته تحصیلی از دروس و کتاب های دوره آموزش پادفک بلاروس خواهد بود.
   بعد از گذراندن دوره پادفک یک آزمون از دانشجویان بعمل خواهد آمد (فقط رشته های پزشکی و دندانپزشکی ملزم به گذراندن آزمون میباشند)

 15. سلام…خسته نباشید
  من دانشجوی مهندسی شهرسازیم…
  میخاستم بدون این رشته تو بلاروس هست؟؟؟واس ارشد
  زبان تحصیل تو این رشته چیه؟؟؟
  هزینه دانشگاه چقد!!!؟
  ممنون میشم جواب بدین…برام مهم!!!

 16. سلام
  ایا پزشکی بلاروس شرط معدل هم داره؟
  معدل دیپلمم ۱۹ و پیش دانشگاهیم ۱۳ شده
  شما میتونید پذیرش بگیرید واسم؟

 17. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۷ پرستاری هستم میخاستم بعدش برای داروسازی بلاروس اقدام کنم سوالم اینه که آیا این حقیقت داره که داروسازی فقط ب زبان روسی تدریس میشه؟و اینکه نحوه سوال دهی ب چ صورت هست؟تستی یا تشریحی؟ سپاس

 18. سلام.من۲۵سالمه.فنی خونده بودم الان تغییر رشته دادم و دارم دیپلم تجربی میگیرم.میخواستم بدونم احتیاجی نیست پیش دانشگاهی نخونم؟بعداینکه به زبان انگلیسی بخونم بهتره یا روسی؟

 19. سلام من یه سوال دارم برای ورود به دانشگاه دولتی پزشکی مینسک در صورت شرکت در دوره های پادفک دیگر نیازی به ازمون دادن نیست یا باید ازمون داد و اینکه چه درصدی در این ازمون قبول میشن؟اگه میشه شماره تماستون رو به من ایمیل کنید ممنون.

  • با سلام،
   بله ،شما می بایست در آزمون ورودی که از دروس پادفک می باشد پذیرفته شوید.
   سال گذشته از حدود ۴۰۰ نفر شرکت کننده ۸۰ نفر مردود اعلام شدند.
   اما سال های گذشته که دانشجویان متقاضی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بلاروس کمتر بود آزمونی از دانشجویان به عمل نمی آمد.

 20. سلام.من با دیپلم تجربی معدل کل دیپلم ۱۷٫۴۱٫معدل کتبی ۱۶٫۳۴و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۳٫۶۷٫ امکان پذیرش دندان پزشکی در دانشگاه بلاروس رو دارم؟؟؟

  • با سلام،
   بله شما میتوانید اقدام بفرمائید.
   چنان تمایل دارید فرم ثبت نام را پر نمونده و برای ما ارسال نمائید.

 21. سلام خسته نباشید،من ۲۳سال سن دارم لیسانس رادیولوژی هستم،میخوام در کشور بلاروس دندانپزشکی بخونم،هنوزخدمت نرفتم،درسته که میگن حداکثر سن پذیرش دانشجو در بلاروس۲۵ساله??چون اگه قرار باشه برم خدمت سنم از۲۵سال رد میکنه

 22. با سلام
  متولد۷۰ معدل دیپلم تجربیم ۱۳/۳۸ پیشم ۱۲ لیسانس ۱۵/۶۰ و ارشد تکثیر آبزیان ۱۸/۶۸ ، کارت پایان خدمتم دارم
  ۱- دانشگاههای بلاروس و روسیه مورد تایید به صورت مشروط هستند منظورشو کامل و دقبق محبت میکنید ؟ ازمون پایه و امتحان پره انترنی رو میدونم اما اینکه میگن کسر دوره رو باید بگذرونیم یعنی چی ؟ آیا بلاروس یا روسیه شاملش میشه؟

  ۲- اگه من عازم روسیه یا بلاروس شدم و بعد رفتنم یعنی در طول دوره پاتفک دانشگاههای بلاروس یا روسیه از تایید وزارت خارجش کنند چطوری میشه ؟ اینو میدونم تا وقتی که دوره پاتفک نگذروندم اگه دانشگاهها فوق از تایید خارج بشن شامل حال منم میشه و مدرکم نا معتبر میشه

  ۳-بعد از اتمام دوره ، برای ارزشیابی مدرک مشکلی ندارم ؟ چون آیین نامه ارزشیابی مدرک پزشکی که خوندم گفته بود اگه معدل پیش و دیپلم کمتر ۱۶ بود در صورت داشتن کاردانی یا بالاتر با معدل ۱۶ به بالا در داخل کشور، شرط دیپلم حذف می شود. این کاردانی به بالا که میگن هر رشته ای که باشه یا مرتبط به پزشکیه؟شامل من میشه؟

  • با سلام،
   ۱- اطلاعات تخصصی آزمون ها را باید از وزارت بهداشت سوال بفرمائید.
   ۲-معمولا قبل از شروع عر سال تحصیلی وزارت بهداشت رسما اعلام میکند، ولی قبا از اقدام میتوانید از وزارت بهداشت سوال بفرمائید.
   ۳-بله، مشروط بودن همین است منوط بر میانگین معدل، از وزرات بهداشت میبایست سوال بفرمائید.

 23. با سلام
  من دارای مدرک ارشد صنایع غذایی هستم.متقاضی رشته دندانپزشکی میباشم.
  چ مراحلی رو باید طی کنم؟؟
  درمورد دکتری تغذیه چطور؟ ایا امکانش هست؟
  ممنون

 24. سلام.من دندانپزشکی بلاروس میخوام ثبت نام کنم.خواستم بدون انگلیسی بهتره یا روسی؟ممنون اگر زودتر جواب بدین

  • با سلام،
   بستگی به دانش زبان خودتان دارد اگر انگلیسی کاملا مسلط هستید انگلیسی شاید برای شما بهتر باشد و برای دیگری که کمتر زبان میداند ، خیر. توجه داشته باشید فراگیری دروس تخصصی با زبان محاوره کاملا متفاوت است.

 25. سلام. خسته نباشید
  من با معدل دیپلم ۱۲ و معدل کتبی کمتر آیا میتونم دندونپزشکی بلاروس بخونم ؟

 26. سلام خسته نباشید.من برای رشته دندانپزشکی برای کشور بلاروس می خواستم اقدام کنم،لطفا بفرمایید محدودیت سنی که وجود دارد با مدرک لیسانس حل می شود چون ۲۸ ساله هستم و اینکه معدل دیپلمم کمی از حد نصاب پایین هست امکان داره در طول دوره پاتفک معدلمو درست کنم،لطفا منو راهنمایی کنید تا نسبت به پذیرشم از طریق شما اقدام کنم ممنون

 27. با سلام و خسته نباشید،میخواستم بدونم که برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به زبان انگلیسی باید دوره ی پادفک رو بگذرونیم؟؟؟آیا آزمون ورودی برای این دوره وجود داره؟؟؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   گذراندن دوره پاتفک الزامی است.
   برای ورود به پاتفک خیر آزمونی وجود ندارد ولی برای ورود به دانشگاه پس از اتمام دوره پاتفک آزمون به عمل خواهد آمد.

 28. سلام آیا بلاروس داروسازی هم دارد؟معدل دیپلم ۱۸.۴۷ پیش ۱۷.۳۳ دبیرستان تیزهوشان رتبه کنکور ۵۶۰۰ منطقه دو دانشجوی انصرافی فیزیوتراپی شیراز سن ۲۰
  وضعیت سربازی:معاف سالانه توان پرداخت نهایتا ۵۰ میلیون رو دارم.

 29. سلام خسته نباشید. من لیسانس مهندسی عمران دارم میخواستم بدونم برای ارشد در بلاروس میتونم اقدام کنم و اینکه بعد از اتمام دوره ارشد میتونم اونجا کار کنم؟برای تحصیل ارشد شرط سنی وجود داره؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   بله شما امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید و شرایط سنی برای رشته های فنی وجود ندارد.
   پس از فارق التحصیلی باید اقدام کنید اگر جایی استخدام شدید می توانید کار کنید.

 30. معذرت میخوام هزینه کارشناسی ارشد چقدره سالیانه؟

 31. بلاروس جای مناسبی هست برای ارشد عمران یا کشورهای دیگه نظیر اوکراین یا المان بهترن؟

  • تحصیل در بلاروس

   بلاروس و اوکراین تفاوتی نداره ولی مشخص است که آلمان کیفیت تحصیل بالاتر است و به همین نسبت هزینه های زندگی … بالاتر!

 32. سلام میخواستم جهت بازدید ازبلاروس ودانشگاه دندانپزشکی اقدام کنم.
  آیا. برای شما امکان دارد.
  آیا پاتفک. را دانشگاه برگزار میکند

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام، بله ما میتوانیم تمای خدمات را به شما ارائه دهیم، لطفا از طریق فرم ثبت نام اقدام کنید تا با شما ارتباط برقرار نمایند.

 33. با سلام و عرض خسته نباشی
  من مدارکم تقریبا حاضر شده و مشکل برای تحصیل در بلاروس ندارم.اما میخاستم بدونم من که سطح زبان انگلیسیم خوب نیس بهتره پادفک رو به زبان روسی اقدام کنم یا انگلیسی؟ بعد از گذراندن پادفک احتمال قبولی چن درصده در امتحان ورودی؟ پذیرش از بین دانشجوهای خارجی چن درصده برای سال اول؟
  ممنون میشم جوابو بهم ایمیل کنین

 34. سلام لطفا سوال همینجا پاسخ بدید ازمون بعد از پاتفک فقط بین ایرانیا شرکت کرده است؟ یا خارجیا دیگه هم هستن …پارسال تقریبا چقدر شرکت کرده بودن وچقدر قبول شدن؟؟؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   خیر آزمون بین تمامی دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی بلاروس است.

 35. سلام خسته نباشید… ببخشید من ۲۲سالمه و میخوام برای دندانپزشکی بلاروس اقدام کنم خواستم بپرسم که ایا بعد از اخذ پذیزش تحصیلی میتونم برلی نامزدم هم ویزا بگیرم ک بتونیم باهم بلاروس باشیم؟یا لازمه ک قبل از اقدام ب اخذ پذیرش ویزای تحصیلی عقد کنیم؟اصن راهی هست ک همسرم بتونه باهام بیاد بدون اینکه بخواد تحصیل کنه
  ؟ممنون میشم جواب بدین..

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   راه حل های ترکیبی وجود داره با شماره ای که در سایت هست لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را خدمتتان ارائه کنند.

 36. ببخشید من شماره تماس نمیبینم

 37. سلام. ببخشید میخواستم بدونم آیا دانشگاه های پزشکی بلاروس از لیست دانشگاه های مورد قبول ایرات رد شدندیا هنوز به صورت مشروط اند؟

 38. دوره های مقدماتی یا همان پیش دانشگاهی به چه زبانی است ؟؟؟؟

 39. منظورم این است که به چه زبانی تدریس میشود و سوال بعدی اینکه من که اتباع عراق ساکن ایران هستم و مدرک دیپلمم را از ایران گرفتم به جای شناسنامه باید چه مدرکی ارائه کنم ؟؟ پاسپورت دارم

 40. سلام خسته نباشید ببخشید من کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط دارم دانشگاه علوم پزشکی یزد برای مقطع دکترا میخوام اقدام کنم میخواستم بدونم من در دوره کارشناسیم که در همان دانشگاه یزد گذراندم در ترم ۲ درس ریاضی و آمار را افتادم که ترم های بعد پاسشون کردم و معدل کل کارشناسیمم ۱۶ هستش اما کارشناسی ارشد ۱۷/۵۰ و ۱ مقاله داخلی و ۱ مقاله isi هم دارم میخواستم بدونم در مراحل پذیرشم به خاطر اون دو درس افتاده در کارشناسی که البته بعد پاسشون کردم مشکلی برام پیش میاد؟!

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

1 × 5 =