خانه » تحصیل در بلاروس دندانپزشکی
دندانپزشکی در بلاروس
دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل در بلاروس دندانپزشکی

تحصیل در بلاروس دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل در بلاروس دندانپزشکی  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بلاروس و اخذ پذیرش تحصیل در رشته دنداپزشکی در دانشگاه های پزشکی بلاروس لطفا با ما تماس حاصل فرمائید.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی علوم پزشکی بلاروس در سال ۱۹۶۰ تأسیس شده است. گروه آموزشی حرفه‌ای در قالب ۹ گروه تخصصی دانشکده عمل می‌کند.

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس بخش پزشکی بالینی شامل علم، عمل و هنر پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های اندام‌ها و بافت‌های حفره دهان و ناحیه‌ی فک و صورت است. در طول قرن گذشته، این تخصص به سرعت در حال توسعه بوده و رشد پویای خود را با توجه به افزایش رشته‌های جدید ادامه می‌دهد. جهات اصلی دندانپزشکان آموزش دهنده با تحصیل در رشته‌ی مربوطه در گروه‌های دندانپزشکی دانشکده در ارتباط است.

دندانپزشکی حفاظتی[۱] رشته‌ای است که شامل متخصصان آموزش دهنده در رابطه با پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان، و همچنین بیماری‌های مخاط لثه و دهان است. عمل درمان، شامل جنبه‌های مختلف خدماتی، درمانی و تشخیصی و همچنین توسعه و پیاده‌سازی روش‌های نوین تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان در دوره‌ی بالینی یکی از بخش‌های بسیار مهم فعالیت‌های دندانپزشکی ترمیمی به عنوان یک رشته‌ی بالینی است.

متخصصان بیماری‌های دهان و دندان کودکان از روش‌های فعلی جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان در کودکان بهره می‌گیرند. رشته‌ی دندانپزشکی بلاروس برای کودکان متخصصانی را آموزش می‌دهد که قادر به انجام مراقبت دندانی جراحی و درمانی برای کودکان هستند. همچنین تشخیص، ویژگی‌های خاص این دوره بالینی، درمان و پیشگیری از آسیب‌های مخاط دهان در کودکان مبتلا به بیماری‌های ویروسی، باکتریایی، قارچی و آلرژیک را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

کادر آموزشی گروه پروتزهای دندانی در آموزش متخصصان در پیشگیری از موقعیت‌های پاتولوژیکی دارای تبهر دارد که منجر به از دست دادن دندان می‌شود. پزشکان آینده با استفاده از طرح‌های مدرن مختلف دندان مصنوعی، مهارت‌های لازم در ترمیم کارایی جویدن سیستم دنتوآلوئولار و همچنین پروتزهای پیچیده‌ی فک و صورت پس از جراحات شدید و عملیات پیچیده را به دست می‌آورند.

جراحان دندان عمل جراحی دهان را تمرین می‌کنند؛ جراحان فک و صورت، درمان جراحی پاتولوژی پیچیده‌ی فک و صورت (آسیب‌ها، التهاب، تومورها) و همچنین ترمیم و جراحی پلاستیک صورت و گردن را انجام می‌دهند.

یکی از اولویت‌های ارتودنسی تکمیل مراقبت‌های ارتودنسی است. گروه ارتودنسی شامل متخصصان آموزش دهنده دارای تجربه در پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری دنتوآلوئولار و صورت است.

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

حدود ۸۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی بلاروس از جمله دانشجویان خارجی، مشغول به تحصیل می باشند.

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

به فارغ التحصیلان دانشکده دیپلم دندانپزشکی عمومی تعلق می‌گیرد. پس از گذراندن دوره تخصصی مناسب، آنها می‌توانند به عنوان دندانپزشکان عمومی، پروتزولوژیست، ارتودنتیست، دندانپزشک کودکان[۲]، جراح دهان و جراح فک و صورت مشغول به کار شوند.

چشم‌انداز توسعه دندانپزشکی بلاروس همانند هر شاخه دیگر پزشکی به‌وسیله‌ی سه جزء اساسی تعیین می‌شود: سطح آموزش پزشک، کیفیت مواد و همچنین توسعه و پالایش فن‌آوری‌های مورد استفاده.

این دانشکده گام های مهمی جهت مدرن‌سازی ساختار و محتوای برنامه آموزشی با هدف ارائه‌ی آموزش و یادگیری کیفیت بالا برداشته است تا با چالش‌های یک جامعه‌ی در حال تغییر روبه‌رو شده و فارغ‌التحصیلانی آگاه‌تر و منعطف‌تری از لحاظ فکری به جامعه ارائه دهد.

دانشجویان با تحصیل در گروه دندانپزشکی عمومی، دانش مواد دندانپزشکی، آناتومی کاربردی، روش آزمایشگاهی تولید پروتز را با تکنیک مهارت‌های پزشکی در فانتوم (شبیه‌سازها) از روزهای آغازین آموزش و در طول ۲ سال اول مطالعه فرا می‌گیرند.

از سال سوم به بعد دانشجویان تحت آموزش در سایت‌های بالینی گروه‌های دندانپزشکی حفاظتی، پروتز، دندانپزشکی کودکان، ارتودنسی، جراحی دهان و فک و صورت، تحت هدایت استادان با تجربه، درمان بیماران را به طور مستقل انجام می‌دهند.

پایه‌ی بالینی اصلی این گروه‌های دانشکده دندانپزشکی در درمانگاه دندانپزشکی بالینی اجتماعی واقع شده است. در طول ۱۰ سال گذشته، اساس مواد و تکنیک دانشکده بطور قابل توجهی بهبود یافته است که آموزش فن‌آوری‌های مدرن را امکان‌پذیر می‌سازد.

کادر آموزشی گروه‌های تخصصی دانشکده دندانپزشکی بلاروس شامل ۲۱۴ استاد است. در میان اعضاء و استادان اصلی، ۱۲ دکترای علوم پایه و ۱۰۴ دکترای پزشکی وجود دارد. گروه‌ها محققانی مجرب و پرسنلی آموزش‌دیده تربیت می‌کند و توجه زیادی به کار علمی دانشجویان دارد.

همراه با آموزش‌های تخصصی در رشته‌های دندانپزشکی، دانشجویان دندانپزشکی به روز شده و با تمرکز بر مشخصات صلاحیت و شایستگی‌های یک دندانپزشک دوره‌ی زیست-پزشکی[۳] را می‌گذرانند. به عنوان مثال، سازماندهی گروه مورفولوژی انسانی در این دانشکده در سال ۱۹۹۸ را ذکر کرد که آموزش یکپارچه آناتومی، بافت‌شناسی، آناتومی توپوگرافی و جراحی صحیح را با توجه به یک برنامه‌ی خاص برای دانشجویان دانشکده دندانپزشکی فراهم می کند.

دانشجویان آموزش‌های گسترده‌ای در تخصص‌های پروفایل پزشکی عمومی دارند. این دوره‌ها نگرش و درک پزشکی آنها را از بدن انسان بسط می‌دهد.

زندگی دانشجویی در دانشکده متنوع و جالب است. آنها فرصت دارند که به طور فعال در کار پژوهشی در گروه‌های نظری و بالینی دانشگاه مشغول شده و در کنفرانس‌های علمی دانشجویی در سطوح مختلف شرکت کنند. دانشجویان خلاق و با استعداد می‌توانند استعداد‌های خود را در فعالیت‌های غیرحرفه‌ای دانشکده و باشگاه‌های ورزشی به مرحله‌ی اجرا بگذارند.

[۱] Conservative dentistry

[۲] pedodontists

[۳] biomedical

۲ comments

 1. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من میخوام برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بلاروس اقدام کنم، چه مدارکی رو باید برای شما ارسال کنم؟

  • تحصیل در بلاروس

   با سلام،
   ابتدا لطفا از طریق فرم ثبت نام در منوی بالای سایت اقدام نمائید تا کارشناسان جهت راهنمایی با شما ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

5 × 1 =