خانه » تحصیل داروسازی در بلاروس
تحصیل داروسازی در بلاروس
تحصیل داروسازی در بلاروس

تحصیل داروسازی در بلاروس

تحصیل داروسازی در بلاروس

در میان تمام مشاغل مدرن، حرفه‌ی داروسازی در بلاروس به عنوان یکی از معتبرترین و آینده‌دارترین مشاغل است. رشد جمعیت جهان، افزایش امید به زندگی و همچنین بهبود رفاه مردم منجر به افزایش هزینه‌های سالانه مراقبت‌های سلامت شده است. بخش قابل‌توجهی از این‌ها صرف داروها می‌شود که توسط افرادی که حرفه‌ی داروسازی را انتخاب کرده‌اند، تولید، تست و توزیع می‌شود.

دانشکده داروسازی دانشگاه دولتی بلاروس در تاریخ ۱ سپتامبر سال ۲۰۱۱ تأسیس شد. آموزش دارویی منحصر به فرد است زیرا ترکیبی از دانش شیمی، پزشکی و علم داروسازی، تجارت دارویی و سازمان داروسازی، مدیریت و بازاریابی، خدمات دارویی و مدیریت تولید، روانشناسی و تربیت، اخلاق دارویی و وظیفه شناسی در بلاروس است.

داروشناسی و دارودرمانی برای داروسازان آینده از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، زیرا یک داروساز اولین و گاهی اوقات تنها مشاوری است که درباره‌ی علائم اثرگذاری و عوارض داروها توضیح می دهد.

طول دوره مطالعه ۵ سال است. در حال حاضر ۴۷ نفر در ۲۲ گروه دانشگاه تحت تدریس هستند و دوره‌های انتخابی نیز ارائه می‌شوند .

دو سال اول مطالعات به علوم اجتماعی و دروس حرفه‌ای عمومی اختصاص داده شده است. این مطالعات به شکل‌گیری اساس دانش نظری کمک می‌کنند. در سال‌های ۳، ۴، و ۵ دانشجویان مهارت‌های نظری و عملی به دست می‌آورند.

عمل تعلیمات مقدماتی در سال اول آغاز می‌شود، دانشجویان با تمام شاخه‌های دارویی آشنا شده و مهارت‌های لازم را برای حرفه آینده خود کسب می‌کنند. در تابستان دانشجویان آموزش عملی گیاه‌شناسی و فارماکوگنوزی داشته و آنها با رشد، برداشت و خشک کردن گیاهان دارویی آشنا می‌شوند.

تحصیل داروسازی در بلاروس

داروسازی بلاروس

داروسازی بلاروس

در سال سوم دانشجویان در داروخانه‌ها آموزش می‌بینند که در آن داروسازان آینده عملا فرصت استفاده از دانش خود را دارند. امروزه، بیش از ۳۵۰٫۰۰۰ داروی مختلف وجود دارد و هر دارو باید یک سری ضروریات اصلی را دارا باشد: ایمن ، تأثیرگذار و قابل دسترس بودن، و داروساز باید در این جهان دارویی متغیر، پیچیده و مهم دارای سرشته باشد.

با شروع سال اول، دانشجویان فرصت برای حضور در جامعه علمی دانشجویی و شرکت در کنفرانس‌ها دارند و بهترین مطالعات علمی در رقابت‌های ملی از آثار پژوهشی دانشجویان ارائه می‌شوند.

دانشگاه برای فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی و تشویق دانشجویان به مشارکت در زندگی فرهنگی امکاناتی فراهم می‌کند که فرصت‌های زیادی همه استعدادها و توانایی‌ها می‌دهد.

در پایان سال پنجم، دانشجویان در امتحانات کشوری شرکت می‌کنند و یا در صورت تمایل پایان‌نامه‌ای می‌نویسند. سپس به آنها لقب «داروساز» تعلق می ‌گیرد و دیپلم دریافت می‌کنند.

بنابراین، با تحصیل در دانشکده‌ی داروسازی بلاروس ، دانشجویان یک تخصص محبوب، با قیمت مناسب و مطلوب را به دست می‌آورند. فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی داروسازی همه چیز در مورد داروها می‌داند: سنتز، تولید، فعالیت دارویی، ذخیره‌سازی و کنترل کیفیت.

با وجود افت کلی در بازار کار در طول بحران، هر ساله رشد ۱۰-۹ درصدی در تولید داروها مشاهده می‌شود. این میزان در سال ۲۰۱۰ به بیش از ۸۲۵ میلیارد دلار رسید. نیاز به متخصصان داروسازی تقریبا ۵۰ درصد بالاتر از تقاضا برای حرفه‌های دیگر است.

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های موردنیاز علامتگذاری شده اند *

*

یازده + 14 =